Aktualności

/ Aktualności

22 lutego 2021

Kancelaria RKKW doradzała przy sprzedaży spółki produkcyjnej

Kancelaria RKKW doradzała akcjonariuszom spółki specjalizującej się w produkcji elementów plastikowych do dozowników wody w ramach transakcji sprzedaży wszystkich akcji w kapitale zakładowym tej spółki.

 

Spółka, której początki działalności sięgają roku 1981, jest obecnie jednym z bardziej rozpoznawalnych podmiotów w swojej branży na rynku, produkującą innowacyjne zamknięcia do butli do dozowników wody, podajniki kubków oraz kosze na zużyte kubeczki.

 

Kancelaria RKKW zapewniła kompleksowe wsparcie akcjonariuszom przy tej transakcji, w szczególności w zakresie przygotowania do procesu due diligence spółki oraz jego udziału, w tym zapewniając pomoc przy udzielaniu odpowiedzi na pytania zadawane przez doradców w trakcie procesu, opiniowaniu oraz negocjowaniu pełnej dokumentacji transakcyjnej, a także wspierając spółkę w przygotowywaniu bieżącej dokumentacji korporacyjnej.

 

Ze strony Kancelarii RKKW wsparcie akcjonariuszom spółki zapewnili adw. Piotr Letolc, r.pr. Marcin Jasiński oraz adw. Aleksander Skirpan, a także adw. Aleksandra Staniaszek i apl. rad. Barbara Kwaśnicka, przy nadzorze Senior Partnera r. pr. Krzysztofa Wróbla.

 

„Z uwagi na szczególne okoliczności towarzyszące realizowanej transakcji, tj. okres pandemii i związane z tym uwarunkowania panujące na rynku produktów wytwarzanych przez spółkę, transakcja wymagała nieszablonowego podejścia do szeregu kwestii w ramach zawieranej dokumentacji. Duże doświadczenie prawników Kancelarii RKKW biorących udział w transakcji pozwoliło na sprawne jej sfinalizowanie przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniej ochrony interesów byłych już akcjonariuszy spółki i to pomimo wskazanych powyżej niekorzystnych okoliczności jej towarzyszących.” – komentuje r.pr. Krzysztof Wróbel.

Mogą Cię zainteresować: