Aktualności

/ Aktualności

14 sierpnia 2020

Ruszyły konsultacje społeczne w sprawie zmian w Kodeksie spółek handlowych

Opublikowano już projekt zmian w Kodeksie spółek handlowych oraz niektórych innych ustawach, który został opracowany przez Komisję ds. Reformy Nadzoru Właścicielskiego przy Ministerstwie Aktywów Państwowych. W środę rozpoczęły się konsultacje publiczne proponowanych przepisów.

 

Dokument jest podsumowaniem dotychczasowych działań pracującej od lutego br. Komisji. Jej celem jest wypracowanie propozycji reformy przepisów prawa w zakresie nadzoru właścicielskiego, a w szczególności przedstawienie rekomendacji wprowadzających kompleksowe prawo koncernowe, mechanizmy i narzędzia zwiększające efektywności prac rad nadzorczych oraz wdrożenie innych postulatów w zakresie reformy prawa handlowego.

 

W ramach prac Komisji działającej przy Ministerstwie Aktywów Państwowych powołano specjalne zespoły eksperckie, których zadaniem było przedstawienie propozycji nowelizacji Kodeksu oraz innych obszarów prawa handlowego. W zespołach eksperckich znaleźli się najwybitniejsi przedstawiciele środowisk prawniczych oraz uniwersyteckich, a także przedstawiciele spółek prywatnych i Skarbu Państwa, w tym dr Radosław L. Kwaśnicki, który jest Przewodniczącym Zespołu ds. zwiększenia efektywności rad nadzorczych, Karol Szymański powołany na członka Zespołu eksperckiego do spraw prawa koncernowego oraz zwiększenia efektywności rad nadzorczych oraz Agnieszka Nalazek, która pełni rolę konsultanta.

 

Zachęcamy do zapoznania się z projektem ustawy, zaś wszystkim osobom zainteresowanym udziałem w konsultacjach polecamy przesłanie własnych uwag do Ministerstwa Aktywów Państwowych.

Mogą Cię zainteresować: