Aktualności

/ Aktualności, Sukcesy

13 czerwca 2022

Kancelaria RKKW doradzała spółce z branży OZE w zawarciu umów finansowania

Mieliśmy przyjemność wspierania od strony prawnej naszego Klienta – spółki Menlo Electric S.A.  przy negocjowaniu i zawieraniu umów dotyczących finansowania zewnętrznego na dalszy dynamiczny rozwój prowadzonej przez niego działalności.

 

Menlo Electric S.A. jest podmiotem działającym w branży OZE. Jest jednym z kluczowych i najprężniej rozwijających się dystrybutorów fotowoltaiki w Europie. Spółka dostarcza kompleksowe rozwiązania i komponenty w najbardziej perspektywicznej dziedzinie przyczyniających się do zielonej transformacji polskiej i europejskiej gospodarki.

 

Od KUKE i KUKE Finance spółka otrzymała limity opiewające łącznie na kwotę 15 mln złotych. Wcześniej, również przy wsparciu prawnym RKKW, uzyskała finansowanie bankowe od mBank. W wyniku uzyskanego finansowania, spółka zapewniła sobie ponad 70% zaplanowanego na ten rok nowego finansowania (90 mln zł) i dzięki temu wzrost jej działalności będzie dostrzegany w jeszcze większej skali.

 

Marcin Ślęzak, Chief Commercial Officer w Menlo Electric komentuje: „Umocniliśmy znacząco swoją obecność na ponad 20 najszybciej rozwijających się rynkach energii odnawialnej w Europie. Wiele z nich to kraje Europy Środkowo-Wschodniej lub nienależące do Unii Europejskiej. Korzystanie z możliwości odroczonej płatności jest kluczowe dla rozwoju działalności wchodzących dopiero na rynek firm instalacyjnych i dystrybucyjnych”.

 

Marta Walendzewicz, Chief Financial Officer w Menlo Electric, wspomina natomiast iż: „W sytuacji zakłóceń w łańcuchach dostaw, upewnienie się, że mamy stały dostęp do towarów najwyższej jakości, wymaga zapewnienia odpowiedniego poziomu kapitału obrotowego. Dlatego naszym celem w tym roku jest zabezpieczenie finansowania o wartości ponad 90 mln złotych. Umowa z KUKE i KUKE Finance jest kamieniem milowym w realizacji programu. Prowadzimy również rozmowy dotyczące szerszej współpracy z Grupą Polskiego Funduszu Rozwoju, do której należy KUKE oraz KUKE Finance”.

 

Kancelaria RKKW doradzała Menlo Electric S.A. w analizie i weryfikacji prawnej w/w kontraktów, a także wspiera spółkę świadcząc usługi doradztwa prawnego w zakresie bieżącej działalności.

 

Ze strony Kancelarii RKKW prace dla Klienta nadzorował Partner Zarządzający adw. Jarosław Szewczyk, natomiast pracami kierował adw. Aleksandra Skirpana, Senior Associate, przy wsparciu adw. Izabeli Dziwińskiej, Junior Associate.

 

Więcej:

 

 https://kuke.com.pl/wiedza/kuke-i-kuke-finance-wspieraja-menlo-electric-i-rozwoj-oze

https://www.pv-magazine.com/press-releases/menlo-electric-enters-into-cooperation-with-polish-development-fund-through-trade-financing-agreement-with-kuke-and-kuke-finance/

https://www.linkedin.com/posts/menlo-electric_financing-agreement-with-kuke-and-kuke-finance-activity-6940270779888525312-GiPz?utm_source=linkedin_share&utm_medium=member_desktop_web

https://www.linkedin.com/posts/menlo-electric_menlo-closer-to-completing-eur-20m-funding-activity-6933314540960927744-S0_Z?utm_source=linkedin_share&utm_medium=member_desktop_web

Mogą Cię zainteresować: