24 Październik 2014

W Parkiecie mówimy o odwołaniu WZA Gant Development S.A.

"Problematyczne walne zgromadzenie", Parkiet, 24.10.2014 r.

W dniu 24.10.2014 r. Parkiet podał informację, iż „w czwartek rano chętnych do zakupu akcji Ganta było tak wielu, że handel nie mógł ruszyć, a teoretyczny kurs otwarcia przekraczał 0,6 zł, co oznaczało ponad 17-proc. zwyżkę. Po południu skala zwyżek nieco wyhamowała. Zwyżka była reakcją na odwołanie NWZA, które miało się odbyć 12 listopada i decydować m.in. o dużej emisji warrantów zamiennych na akcje. Miała to być oferta bez prawa poboru.

Zarząd odwołał walne, argumentując, że akcjonariusz, który wystąpił z żądaniem zwołania NWZA – czyli PTBS Pomorska skonfliktowana z zarządem) – zawiadomił spółkę o zbyciu ponad 1,9 mln akcji. „To spowodowało utratę legitymacji do żądania zwołania walnego zgromadzenia, a do spółki nie zgłosili się nabywcy zbytych akcji, podtrzymujący żądanie zwołania i przeprowadzenia NWZA" – podaje Gant.

Z naszych informacji wynika, że jeden z akcjonariuszy (na razie się nie ujawnił) dysponujący znaczącym pakietem akcji nie zamierza zrezygnować z NWZA. Uważa, że zostało ono odwołane bezprawnie, i zamierza się na nim pojawić. Zależy mu m.in. na zmianach w radzie nadzorczej. Nie wyklucza wejścia w koalicję z innymi akcjonariuszami. – mówi dr Radosław L. Kwaśnicki z Kancelarii RKKW.

Źródło: „Problematyczne walne zgromadzenie”, Parkiet, 24.10.2014 r.

Powiązane tagi