Publikacje

16 marca 2023

Publikacja w Parkiecie – Emitenci pytają? „Spory giełdowe”

W dzisiejszym wydaniu Gazety Parkiet w „Akademia Parkietu dla zaawansowanych inwestorów i emitentów” pojawił się artykuł autorstwa Karola Macieja Szymańskiego, Partnera Zarządzającego RKKW – KWAŚNICKI, WRÓBEL & Partnerzy.

 

„Konflikty wpisane są w naturę spółek kapitałowych o wieloosobowej strukturze właścicieli. Postawiona teza, z uwagi na swój wydźwięk, być może nie należy do zbioru tych najbardziej popularnych, lecz w całości pozostaje zgodna z naszymi wieloletnimi obserwacjami jako praktyków. Zmiennymi są tylko stopień prawdopodobieństwa wystąpienia tego zjawiska w konkretnej organizacji oraz czas, gdy może to nastąpić. Jakże wielu Klientów nasze pierwsze spotkanie rozpoczyna od słów: „byłem pewny, że mnie taka sytuacja nie spotka”. Karty historii zapisane są konfliktami, o których wszyscy wiedzieli, że nie wybuchną.”- komentuje Karol Maciej Szymański.

 

W artykule odnaleźć można odpowiedzi na pytania:

 

Jakie są najczęstsze przyczyny konfliktów w spółkach?

Czy spółki publiczne szczególnie narażone są na konflikty?

Jak spółka może się zabezpieczyć przed ewentualnymi sporami?

 

W przyrodzie nie występuje powtarzalny, na zasadzie ksera, schemat sporu korporacyjnego. Specyfika każdej spółki niuansuje przygotowania oraz właściwe zachowanie wszystkich aktorów konfliktu. Pewne jest tylko, że zapobiegliwość – również w tej materii – pozostaje mniej kosztowna, niż odwracanie ewentualnych konsekwencji.

 

Kliknij po więcej Artykuł Parkiet 16 marca 2023 r.

 

 

Mogą Cię zainteresować: