Celem Fundacji jest promocja polskiej sztuki współczesnej i rodzimych artystów specjalizujących się w dziedzinach malarstwa, rzeźby, fotografii oraz sztuk audiowizualnych w Polsce i poza jej granicami.
Jarosław Jaśnikowski
Dwóch wędrowców
Poprzez współpracę pomiędzy artystami oraz publicznymi i prywatnymi instytucjami kultury i sztuki lub innymi podmiotami, których celem jest wspieranie rozwoju polskiej sztuki współczesnej, Fundacja będzie zmierzała do popularyzacji twórców i ich prac, a także do zakorzenienia pośród odbiorców krajowych i zagranicznych znajomości polskiego dorobku artystycznego.
Powyższe inicjatywy umożliwią poznanie wkładu wniesionego przez polskich artystów w fundamenty współczesnej warstwy kulturowej Europy. Sztuka współczesna powinna być świadectwem prawdziwej i różnorodnej natury Rzeczypospolitej Polskiej jako państwa świadomego wielowiekowej tradycji i jednocześnie otwartego, czerpiącego z nowoczesnych trendów.
O działalności Fundacji w audycji „Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja” Polskiego Radia 24 mówili dr Radosław Kwaśnicki oraz Katarzyna Bator.
W Polskim Radiu 24 odbyła w dniu 31 stycznia rozmowa o społeczeństwie obywatelskim w kraju i poza jego granicami skupionym wokół twórczości wybitnego artysty, jakim był Zdzisław Beksiński – architekt, malarz i grafik.
Zapraszamy na wystawę Nova Ars Poloniae, podczas której zaprezentujemy ponad 200 dzieł blisko 70 współczesnych artystów realizmu magicznego oraz surrealizmu w obszarze malarstwa i rzeźby. Wystawa ma za zadanie pokazać, że współczesna sztuka polska, rozwijająca się w wielu kierunkach, od abstrakcji do figuracji, jest bogata i wielopłaszczyznowa.