01 Maj 2018

Emperia wygrywa z Eurocash w rozgrywce o statut

Łukasz Sieczka, Radosław L. Kwaśnicki

Kancelaria RKKW – KWAŚNICKI, WRÓBEL & Partnerzy z sukcesem reprezentowała Emperia Holding S.A. z siedzibą w Warszawie w ramach postępowania zabezpieczającego wszczętego przez jednego z akcjonariuszy mniejszościowych, zmierzającego do wstrzymania wykonalności uchwały dotyczącej zmiany treści jednego z postanowień jej statutu.

O sprawie szeroko informowały media. Pomimo wydania przez sąd pierwszej instancji niekorzystnego dla Spółki orzeczenia, zostało ono zmienione przez Sąd Apelacyjny w Warszawie zgodnie z zażaleniem złożonym przez Kancelarię RKKW w imieniu Emperia Holding S.A.

Mec. Łukasz Sieczka, pełnomocnik Emperia Holding S.A. zwraca uwagę na skomplikowany charakter sprawy, również w świetle zagadnień dotyczących przejęć kontroli na spółkami publicznymi. Nie bez znaczenia w sprawie pozostaje także fakt, iż skarżący uchwałę akcjonariusz mniejszościowy działa i zamierza rozwijać działalność na tym samym rynku, na którym funkcjonuje Spółka – dodaje mec. Sieczka.

Szerokie doświadczenie Kancelarii w ramach sporów korporacyjnych pozwoliło na uzyskanie w drugiej instancji orzeczenia korzystnego dla naszego Klienta. Dzięki temu nic nie stoi na przeszkodzie by zarejestrować uchwalone niedawno zmiany statutu Emperii  – wskazał dr Radosław L. Kwaśnicki.

Kancelaria RKKW reprezentuje Emperia Holding S.A. w ramach przedmiotowego sporu również w odniesieniu do rozpoznania powództwa akcjonariusza mniejszościowego, który zaskarżył zmianę statutu Spółki.

Powiązane tagi