22 Styczeń 2014

Kancelaria RKKW doradzała funduszowi KGHM TFI w procesie odkupu akcji uzdrowiska

Radosław L. Kwaśnicki

Kancelaria RKKW doradzała funduszowi KGHM TFI S.A. (KGHM I FIZAN) w procesie nabycia od Skarbu Państwa nieobjętych przez pracowników akcji spółki pod firmą Uzdrowiska Kłodzkie S.A. - Grupa PGU.

KGHM I FIZAN jest Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym Aktywów Niepublicznych skierowanym do KGHM Polska Miedź S.A. Głównym celem inwestycyjnym tego funduszu jest lokowanie aktywów w firmy z sektora ochrony zdrowia, przemysłowego, handlowego oraz szeroko pojętych usług. W aktywach funduszu znajdują się inwestycje w Uzdrowisko Cieplice Sp. z o.o. - Grupa PGU, Uzdrowisko Połczyn Grupa PGU S.A., Uzdrowiska Kłodzkie S.A. - Grupa PGU, Uzdrowisko Świeradów - Czerniawa Sp. z o.o. - Grupa PGU, Interferie Medical SPA Sp. z o.o. i INTERFERIE S.A.

Transakcja zakończyła się sukcesem Klienta Kancelarii RKKW, a jej wynikiem jest ukończenie procesu prywatyzacji uzdrowiska - Skarb Państwa zbył bowiem ostatni pakiet jego akcji.

"Jest to kolejna transakcja przejęcia akcji spółki w drodze prywatyzacji, która niewątpliwie potwierdza, że klienci doceniają wiedzę oraz kompetencje kancelarii RKKW na tej płaszczyźnie" - komentuje dr Radosław L. Kwaśnicki, radca prawny, Prezes Zarządu Kancelarii RKKW, który z sukcesem reprezentował fundusz w procesie negocjacji ze Skarbem Państwa.

Powiązane tagi