Aktualności

/ Aktualności

20 sierpnia 2021

Konferencja PULS BIZNESU „Kodeks Spółek Handlowych” 10.09.2021 r. (on-line)

Zachęcamy do wzięcia udziału w konferencji „Kodeks Spółek Handlowych”. Spotkanie odbędzie się w formule online w dniu 10 września 2021 r. Do udziału zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką spółek kapitałowych oraz holdingów.

 

Organizatorem wydarzenia jest Puls Biznesu przy współpracy merytorycznej m.in. z Kancelarią RKKW – Kwaśnicki, Wróbel & Partnerzy.

 

Konferencja została zorganizowana w związku z nadchodzącą największą od 20 lat reformą Kodeksu spółek handlowych, wprowadzającą do polskiego systemu prawnego kompleksowe unormowania dotyczące „grup spółek” oraz rewolucję w zasadach prowadzenia nadzoru wewnętrznego w spółkach kapitałowych przez rady nadzorcze.

 

Zaplanowane podczas konferencji spotkania z praktykami, naukowcami oraz ekspertami odpowiedzialnego za nowelizację Ministerstwa Aktywów Państwowych przybliżą Państwu jak maksymalnie efektywnie wykorzystać nowe mechanizmy prawne i jak przygotować się już dzisiaj do nadchodzącej rzeczywistości. Odpowiemy też m.in. na poniższe pytania:

 

  • Jak wykorzystać przygotowywane przepisy, żeby zoptymalizować procesy w ramach grupy spółek?
  • Jak „wiążące polecenia” wpłyną na sposób zarządzania holdingiem?
  • Kto i w jakich przypadkach będzie ponosił odpowiedzialność za realizację przez spółkę zależną interesu grupy spółek?
  • Które aktualne problemy rad nadzorczych zostaną zminimalizowane?
  • Czy członkowie rad nadzorczych zyskają w końcu dostęp do informacji o spółkach zależnych?

Podczas konferencji prelekcję wygłoszą m.in: mec. Radosław Kwaśnicki – radca prawny, Senior Partner, Prezes Zarządzający w Kancelarii RKKW, Karol Szymański – Wiceprezes Zarządu, mec. Agnieszka Nalazek – radca prawny, Certyfikowany Doradca w ASO oraz mec. Krzysztof Sobieski– adwokat, Senior Associate.

 

Czytaj więcej : Kodeks spółek handlowych – konferencje – pb.pl

Mogą Cię zainteresować: