Aktualności

/ Aktualności

26 maja 2020

Komisja ds. Reformy Nadzoru Właścicielskiego finalizuje pierwsze projekty ustaw

W dniu dzisiejszym Eksperci zaproszeni do współpracy przez Ministerstwo Aktywów Państwowych w ramach Komisji ds. Reformy Nadzoru Właścicielskiego po trzymiesięcznej pracy przedstawili gotowe projekty zmiany Kodeksu spółek handlowych oraz innych ustaw.

 

Projekt wypracowany przez Zespół ekspercki ds. zwiększenia efektywności rad nadzorczych, którego Przewodniczącym jest dr Radosław L. Kwaśnicki skupił się przede wszystkim na wyposażeniu rad nadzorczych spółek akcyjnych oraz spółek z o. o. w narzędzia umożliwiające prowadzenie bardziej efektywnego nadzoru korporacyjnego. Rady nadzorcze są niczym innym jak reprezentacją osób ponoszących ekonomiczne ryzyko funkcjonowania spółki, dlatego niezwykle ważne jest, aby ustawodawca na bieżąco monitorował dynamiczne zmieniającą się rzeczywistość gospodarczą oraz wsłuchiwał się w realne potrzeby uczestników rynku. Wynikiem takiej dbałości jest przedstawiony pod głosowanie projekt zmian mający na celu zwiększenie efektywności procesów związanych z zarządzaniem przedsiębiorstwami.

 

Nad nowymi rozwiązaniami pracował sztab najlepszych polskich ekspertów z zakresu prawa handlowego, w tym Karol Szymański powołany na członka Zespołu eksperckiego do spraw prawa koncernowego oraz zwiększenia efektywności rad nadzorczych oraz Agnieszka Nalazek, która pełni rolę konsultanta.

 

Czytaj więcej: Komisja ds. Reformy Nadzoru Właścicielskiego finalizuje pierwsze projekty ustaw

Mogą Cię zainteresować: