Aktualności

/ Aktualności

1 czerwca 2023

Komentarz do Ustawy o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi Wydawnictwo C.H.BECK

W systemie prawnym Legalis (Wydawnictwo C.H.Beck) dostępne jest już pierwsze w historii wydanie komentarza do Ustawy o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi.

 

Wśród autorów są eksperci prawa rynku kapitałowego, utytułowani naukowcy oraz doświadczeni praktycy w branży funduszy inwestycyjnych.

 

Współautorem komentarza jest dr Jarosław Szewczyk, Partner w RKKW – KWAŚNICKI, WRÓBEL & Partnerzy, który skomentował artykuły: 54o, 56, 118 – 123, 178, 209 – 218, 238b, 239 – 245, 250-252.

 

„Nieprzypadkowo do tej pory w systemie C.H. Beck Legalis brakowało komentarza do ustawy o funduszach. Skomentowanie tak obszernego aktu prawnego wymagało odwagi i wyjątkowego zaangażowania ze strony wszystkich autorów. Materia jest trudna i zawiła, ale jakże ważna dla całego rynku kapitałowego w Polsce. Wykonana została potężna praca, a z całą pewnością to dopiero początek dla długiego projektu jakim będzie ciągłe aktualizowanie tego komentarza. Wielkie słowa uznania dla prof. Konrada Osajdy oraz dr. Jacka Dybinskiego, LL.M. za podjęcie się tego projektu i doprowadzenia go do końca. Wielka sprawa.” – adw. Jarosław Szewczyk

 

Zachęcamy do lektury: Legalis C.H.Beck

Mogą Cię zainteresować: