Aktualności

/ Aktualności

16 lutego 2022

Kolejny sukces Klienta RKKW – falsyfikat dzieła Zdzisława Beksińskiego wycofany z aukcji na amerykańskim portalu aukcyjnym

Kancelaria RRKW doprowadziła do usunięcia internetowej aukcji z amerykańskiego portalu aukcyjnego oferującej falsyfikat obrazu Zdzisława Beksińskiego. Uprawnionym z tytułu praw autorskich do twórczości Artysty jest Muzeum Historyczne w Sanoku. Kancelaria RKKW jest zaś wyłącznym reprezentantem Muzeum w sprawach naruszeń praw autorskich.

 

Obraz oferowano jako oryginał. W opisie aukcji znajdowały się spreparowane dokumenty wskazujące na rzekomą autentyczność dzieła. W rzeczywistości jednak w przedmiotowej sprawie mieliśmy do czynienia z podszywaniem się pod autorstwo, gdyż – jak wskazywali specjaliści z Muzeum – rzeczony obraz nigdy nie wyszedł spod ręki Z. Beksińskiego.

 

Aukcję usunięto z platformy aukcyjnej niezwłocznie po otrzymaniu wezwania o zaniechanie naruszeń praw autorskich. Muzeum było reprezentowane przez radców Prawnych: dr. Radosława Kwaśnickiego – senior partnera oraz Anetę Pankowską – partnera Kancelarii RKKW. W sprawie uczestniczył także prawnik Łukasz Gil.

Mogą Cię zainteresować: