Aktualności

/ Aktualności

12 stycznia 2022

Kancelaria RKKW Partnerem wystawy fotografii “Twarze Afryki”

Kancelaria RKKW wraz z pozostałymi organizatorami zaprasza na niezwykłą wystawę fotografii Kazimierza Pichlaka, którą już od połowy stycznia będzie można obejrzeć w przestrzeniach Praskiego Centrum Koneser (Pasaż Konesera).

 

Kazimierz Pichlak, rocznik 1951, z zawodu chirurg.

 

Mieszka w Kotlinie Jeleniogórskiej, na stokach Karkonoszy, i samo to daje mu większe od przeciętnej szanse na szczęśliwe życie. Stara się tej szansy skwapliwie korzystać.
Bywa, że pisze wiersze. Wydał kilka tomików.
Ojciec dwojga dzieci i, uwaga!, siedmiorga wnuków.

 

Autor kilkunastu indywidualnych wystaw fotograficznych, m.in. Gór górzystość, Krajobrazy liryczne, W cieniu Annapurny, Patagonia, Sikkim – gdzie to jest?, Mustang – kraina wiatru i baśni, Himalajskie twarze, Idzie jesień, Mgielnie.

 

Fotografuje, aby zapamiętać emocje związane z odkrywaniem piękna i niepiękna świata tego. W zasadzie jest fotografem przygodnym. Niemało podróżuje i utrwala co i kogo spotka po drodze, od pierwszych promieni słońca na himalajskich olbrzymach po zadumę na twarzy etiopskiego mnicha. Bywa, że znajdzie się we właściwym miejscu w odpowiednim czasie i wykona fotografię godną pokazania innym. Każdy, kto zajmuje się tym rodzajem aktywności, a przy tym poważnie traktuje potencjalnego widza, wie, że nie są to sytuacje częste.

 

Na wystawie prezentuje te fotografie, które, ma nadzieję, rozbrykają zmysły widzów. Afrykańskie pamiątki ze spotkań z ludźmi żyjącymi w Etiopii, Kenii, RPA, Lesotho, Eswatini, Namibii, Mozambiku i Botswany.

 

Organizatorzy: Fundacja Nova Ars Poloniae, Marszand.eu, RKKW – Kwaśnicki, Wróbel & Partnerzy oraz Centrum Praskie Koneser.

 

Godziny otwarcia: codziennie od 10:00 do 20:00.

 

WSTĘP BEZPŁATNY. Serdecznie zapraszamy !

 

Mogą Cię zainteresować: