Aktualności

/ Aktualności

27 października 2023

Kancelaria RKKW doradzała spółce z branży OZE w zawarciu nowej umowy finansowania

Kancelaria RKKW wspierała od strony prawnej swojego Klienta – spółkę Menlo Electric S.A., przy negocjowaniu i zawieraniu nowej umowy dotyczącej finansowania zewnętrznego na rozwój prowadzonej działalności.

 

Menlo Electric S.A. jest podmiotem działającym w branży OZE. Jest jednym z kluczowych i najprężniej rozwijających się dystrybutorów paneli fotowoltaicznych, falowników i baterii w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka). Działa w ponad 37 rynkach, oferując komponenty od najlepszych producentów. Spółka posiada 10 centrów logistycznych ulokowanych w strategicznych punktach Europy. Spółka dostarcza kompleksowe rozwiązania i komponenty w najbardziej perspektywicznej dziedzinie, przyczyniając się do zielonej transformacji gospodarki.

 

Klient RKKW zawarł z jednym z największych i najbardziej rozpoznawalnych banków na całym świecie – HSBC, nową umowę na finansowanie bieżącej działalności, która pozwoli mu na zintensyfikowanie swojej ekspansji zagranicznej na dalsze kraje i regiony.

 

Kancelaria RKKW doradzała Menlo Electric S.A. w analizie i weryfikacji prawnej dokumentacji finansowej, a także wspiera spółkę świadcząc usługi doradztwa prawnego w zakresie bieżącej działalności.

 

Ze strony Kancelarii RKKW pracami kierował adw. Aleksander Skirpan, Senior Associate, przy nadzorze Partnera adw. Jarosława Szewczyka i wsparciu młodszego prawnika Mateusza Zwolińskiego, Junior Associate.

Mogą Cię zainteresować: