Aktualności

/ Aktualności

18 lipca 2019

Kancelaria RKKW doradzała przy transakcji pozyskania strategicznego inwestora dla spółki Pentacomp Systemy Informatyczne S.A.

Prawnicy Kancelarii RKKW doradzali inwestorowi strategicznemu w transakcji nabycia większościowego pakietu akcji w spółce Pentacomp Systemy Informatyczne S.A. – podmiocie zajmującym się tworzeniem dedykowanych rozwiązań w branży IT.

 

Pentacomp działa na polskim rynku od roku 1995. Celem inwestycji jest wsparcie spółki w ekspansji zagranicznej, w tym w szczególności sprzedaż jej usług na rynku azjatyckim.

 

Doradztwo RKKW obejmowało przeprowadzenie badania prawnego spółki oraz jej podmiotu zależnego, jak również przygotowanie oraz negocjacje pełnej dokumentacji transakcyjnej.

 

W przeprowadzeniu transakcji ze strony Kancelarii RKKW inwestora strategicznego wspierali: dr Jarosław Szewczyk – Partner w Kancelarii oraz r.pr. Monika Ciechomska.

 

„Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w kolejnej transakcji w branży IT. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że naszemu Klientowi udało się osiągnąć porozumienie w sprawie strategicznej inwestycji w Pentacomp i mamy nadzieję, że dzięki tej inwestycji spółka będzie się rozwijała jeszcze szybciej niż do tej pory, a inwestycja naszego Klienta okaże się wielkim sukcesem biznesowym” – komentuje dr Jarosław Szewczyk, Partner Kancelarii RKKW.

 

 

Mogą Cię zainteresować: