Aktualności

/ Aktualności

30 marca 2020

„Jesteśmy razem. Pomagamy” – łączymy siły w walce z epidemią wirusa COVID-19

Ruszyła akcja „Jesteśmy razem. Pomagamy, której celem jest koordynacja działań związanych z angażowaniem przedsiębiorców w powstrzymanie epidemii koronawirusa. Inicjatorem akcji jest Prezes Zarządu spółki Drutex S.A. Leszek Gierszewski, natomiast jej koordynatorem generalnym został dr Radosław L. Kwaśnicki, Partner Zarządzający w Kancelarii RKKW.

 

Schemat działania akcji polega na wyszukiwaniu osób i instytucji wymagających pomocy oraz łączeniu ich z przedsiębiorcami pragnącymi taką pomoc zaofiarować. W ramach akcji niezbędne wsparcie finansowe uzyskają m.in. placówki służby zdrowia, osoby poszkodowane skutkami pandemii i organizacje pozarządowe. Akcja ma charakter społeczny, jest apolityczna i zrzesza wszystkich, którzy – w jakiejkolwiek formie – chcą pomóc lub pomocy potrzebują.

 

Mamy już pierwsze sukcesy. Spółka Drutex S.A., dając przykład innym, przekazała 1 milion złotych na cele akcji. Połowa tej kwoty zostanie przeznaczona na remont, który przystosuje Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku do potrzeb chorych na koronawirusa oraz opiekującego się nimi personelu. Pozostała część środków pomoże sfinansować zakup specjalistycznych łóżek szpitalnych oraz kardiomonitorów w kilku pomorskich szpitalach.

 

Kancelaria RKKW w ramach akcji przekazała środki na specjalistyczny sprzęt dla Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie na walkę z koronawirusem.

 

„Obecne tygodnie to wyzwanie dla nas wszystkich. Jesteśmy przekonani, że solidarne zaangażowanie w tych nadzwyczajnych okolicznościach ma znaczenie. Dlatego wsparliśmy akcję „Jesteśmy razem. Pomagamy”, dokładając do wspólnego wysiłku malutką cegiełkę, aby na pierwszym froncie zmagań o nasze zdrowie nie zabrakło niezbędnych ku temu narzędzi…” – podkreśla Krzysztof Wróbel, Partner w Kancelarii RKKW, który został Honorowym Członkiem Rady Akcji

Mogą Cię zainteresować: