Aktualności

/ Aktualności

14 czerwca 2023

Fundacja rodzinna zabezpiecza majątek budowany od pokoleń | Za nami III Forum na Wzgórzach BIZNES RODZINNY

O możliwość powołania podmiotu, który będzie sprawował pieczę nad rodzinnym majątkiem przez wiele pokoleń, przedsiębiorcy zabiegali latami. Niedawno dostali do ręki nowe narzędzie.

 

„Część potomków aż rwie się do biznesu i są to świetni kandydaci na menedżerów, ale zauważać trzeba także to, że w rodzinie mogą być osoby, które mają inne cele. Pojawia się pytanie, jak na równi traktować tych członków rodziny, którzy angażują się w rodzinny biznes, i tych, którzy wybrali inną drogę” – podkreślił dr Radosław L. Kwaśnicki, Senior Partner w RKKW we wstępie do prelekcji podczas III Forum na Wzgórzach

 

O sukcesji, o długo wyczekiwanej fundacji rodzinnej, o wyzwaniach stojących przed firmami rodzinnymi rozmawialiśmy podczas III Forum na Wzgórzach BIZNES RODZINNY.

 

Tegoroczne forum odbyło się w ważnym dla przedsiębiorców momencie – w ostatnim czasie w życie weszły przepisy umożliwiające powoływanie fundacji rodzinnej. Temat ten przewijał się w wielu dyskusjach. Rozmowy skoncentrowane były również na nieustannie żywych kwestiach: najkorzystniejszych dla poszczególnych firm formułach sukcesji, kryzysach w firmach rodzinnych, utrzymaniu balansu między życiem biznesowym a rodzinnym i najmłodszych pokoleniach gotowych wprowadzać firmy w przyszłość.

 

 

Relacja z wydarzenia: Nowe pokolenie przejmuje rodzinny biznes. Modeli sukcesji jest wiele – Puls Biznesu – pb.pl

 

Artykuł Puls Biznesu: Fundacja rodzinna zabezpiecza majątek budowany od pokoleń – Puls Biznesu – pb.pl

 

Z ramienia RKKW – KWAŚNICKI, WRÓBEL & Partnerzy w Forum uczestniczyli Karol Maciej Szymański, Partner Zarządzający oraz dr Radosław L. Kwaśnicki, Senior Partner.

 

Mogą Cię zainteresować: