Aktualności

/ Aktualności

12 sierpnia 2021

Dziennik Gazeta Prawna – okiem Naszych ekspertów

W dobie pandemii koronawirusa wiele osób ogranicza spotkania twarzą w twarz na rzecz kontaktów online. Wszystko to sprzyja organizacji zdalnych spotkań, także w spółkach kapitałowych. Wiele podmiotów decyduje się na przeprowadzanie zwyczajnych i nadzwyczajnych zgromadzeń wspólników online.

 

Nowelizacja KSH wprowadzona ustawą z 31 marca 2020 r. wprowadziła jednak wiele udogodnień w zakresie funkcjonowania organów nadzoru spółek handlowych. Zmiany opierają się na ogólnym zastrzeżeniu dopuszczalności nie tylko podejmowanych uchwał na odległość, lecz także obradowania w tym trybie bez potrzeby umieszczania takiego zezwolenia w statucie spółki.

 

Choć wydawałoby się, że niewielka jest różnica pomiędzy zebraniami online a zebraniami w tradycyjnej formie – to w praktyce pojawia się wiele problematycznych kwestii i wątpliwości natury prawnej. Nietrudno jest popełnić błąd, który skutkować może zakwestionowaniem prawidłowości przebiegu zebrania i w konsekwencji unieważnieniem uchwał.

 

W artykule opublikowanym w Dziennik Gazeta Prawna Nasi eksperci Radosław L. Kwaśnicki oraz Karol Maciej Szymański przedstawiają jak prawidłowo należy zorganizować zebranie online w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością oraz jak powinno ono przebiegać.

 

Czytaj więcej: Dziennik Gazeta Prawna „Jak w spółce z o.o. przeprowadzić online zgromadzenie wspólników”

Mogą Cię zainteresować: