Aktualności

/ Aktualności

2 marca 2020

Dr Kwaśnicki w Pulsie Biznesu o pracach nad nowymi regulacjami dla rad nadzorczych

Reforma Wicepremiera i Ministra Aktywów Państwowych Jacka Sasina powoli nabiera kształtu. Już na początku marca powinniśmy poznać pierwsze efekty prac zespołu ekspertów, którym Minister Aktywów Państwowych, powierzył wymagające zadanie „zwiększenia efektywności rad nadzorczych”.

 

Na temat dalszych planów działalności Komisji w artykule “Rady na lepsze rady” wypowiedział się dr Radosław L. Kwaśnicki -Przewodniczący Zespołu ds. zwiększenia efektywności rad nadzorczych.

 

W rozmowie z Pulsem Biznesu dr Kwaśnicki mówi m.in., że “rada powinna mieć własne pieniądze, którymi mogłaby finansować analizy lub audyty bez konieczności informowania o tym zarządu”. Dr Kwaśnicki uważa, że najlepszym sposobem na poprawę pracy rad „doniczkowych” jest aktywizacja zarządu. Zdradza także, że ogólna wizja Zespołu zakłada, że “rada będzie partnerem zarządu, a nie jedynie jego zdalnym kontrolerem”. Dodaje ponadto, że “nadzór to dwustronna relacja oparta na pełnej wiedzy i rzetelnej współpracy, a rada jako producent uchwał się nie sprawdza”.

 

Całość artykułu można przeczytać TUTAJ.

 

Serdecznie zapraszamy do lektury – zawiera szereg istotnych, praktycznych wniosków i dalszych założeń dotyczących przebiegu reformy!

Mogą Cię zainteresować: