23 Styczeń 2017

Obrona spółki z sektora zielarskiego przed szantażem korporacyjnym

Dariusz Kulgawczuk

Kancelaria RKKW doradzała spółce z sektora zielarskiego w działaniach mających na celu wzmocnienie pracowniczego charakteru spółki oraz obronę przed szantażem korporacyjnym ze strony akcjonariuszy mniejszościowych wspieranych w tym zakresie przez podmiot konkurencyjny wobec spółki.

W związku z pomocą prawną ze strony Kancelarii RKKW do Krajowego Rejestru Sądowego wpisane zostały nowo wybrane władze spółki oraz wdrożono program skupu akcji własnych od akcjonariuszy niebędących pracownikami spółki połączony z programem motywacyjnym dającym pracownikom możliwość nabycia akcji spółki na preferencyjnych warunkach.

„W niniejszej sprawie podmiot konkurencyjny próbował użyć akcjonariuszy mniejszościowych do destabilizacji sytuacji w spółce po to, aby następnie wykorzystać stworzony przez siebie chaos i niepewność do przejęcia spółki. Nie udało mu się to dzięki zdecydowanym działaniom zarządu oraz odpowiedniemu, wyprzedzającemu problemy, doradztwu prawnemu.” – komentuje mec. Dariusz Kulgawczuk, Partner w Kancelarii RKKW i Szef Departamentu Prawa Spółek.

„Kancelaria RKKW zawsze podchodzi indywidualnie do każdego przypadku i oferuje swoim Klientom kompleksowe doradztwo na zasadzie, iż lepiej jest zapobiegać niż leczyć.” – dodaje dr Radosław L. Kwaśnicki – Partner Zarządzający w Kancelarii RKKW.

Powiązane tagi