28 Lipiec 2017

Mec. Damian Dworek w "Pulsie Biznesu" o „walnym zgromadzeniu” ZM Invest S.A.

Damian Dworek

W dniu 27.07.2017 r. odbyło się spotkanie części akcjonariuszy ZM Invest S.A. spółki powiązanej z giełdowymi Zakładami Magnezytowymi „ROPCZYCE” S.A. nazwane Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniem. Podczas spotkania miały być podjęte „Uchwały” w przedmiocie zmian w składzie rady nadzorczej i zmiany statutu. Pełnomocnicy ZM „ROPCZYCE” S.A. reprezentującej ponad 48 % udziałów nie zostali wpuszczeni na to spotkanie.

„Dla nas to nie jest walne, bo zostało ono skutecznie odwołane, poprzez ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. To zasadnicza kwestia – podkreśla Mecenas Dworek, partner w Kancelarii RKKW – KWAŚNICKI, WRÓBEL & Partnerzy, reprezentujący Prezesa Ropczyc”.

 Samo spotkanie odbyło się w siedzibie spółki, którą poprzedni jej zarząd opanował kilka dni temu przy wsparciu uzbrojonych i zamaskowanych ludzi posługujących się emblematami „Patrol Rutkowski”. Na spotkanie nie wszedł m.in. drugi pełnomocnik prezesa ZM „ROPCZYCE” S.A.jako osoby fizycznej, co uzasadniano brakiem miejsc na sali.

Czytaj więcej: D. Dworek, komentarz do art. red. K. Kosińskiego "Ropczyce nie weszły na walne ZM Invest", Puls Biznesu wydanie elektroniczne z dnia 27.07.2017 r.