02 Październik 2014

dr Kwaśnicki uczestnikiem EFNI 2014

Radosław L. Kwaśnicki

Dr Radosław L. Kwaśnicki weźmie udział w Europejskim Forum Nowych Idei (EFNI), które odbywa się w dniach 1-3.10.2014 r. w Sopocie.

EFNI to międzynarodowe spotkanie dyskusyjne środowisk biznesowych na temat przyszłości Europy i jej gospodarki, postrzeganych w szerokim, globalnym kontekście. Jest organizowane od 2011 r. przez Konfederację Lewiatan we współpracy z BUSINESSEUROPE, Miastem Sopot oraz polskimi i międzynarodowymi firmami i instytucjami.

Każda edycja Europejskiego Forum Nowych Idei przynosi nowe wnioski i pomysły na uzdrowienie europejskiej gospodarki oraz ożywienie procesu integracji. W tym roku EFNI skupia się na temacie: Europa bezpieczna i konkurencyjna – realistyczny cel czy nieosiągalne marzenie? Perspektywa biznesu.

Nowe idee, efekt wielogodzinnych debat liderów biznesu i ekspertów, przekazywane są następnie politycznym i gospodarczym decydentom w Polsce i Unii Europejskiej w postaci Rekomendacji EFNI.

W tym roku przyjęta zostanie Deklaracja Sopocka 2014. Deklaracja to dokument, którym kończy każde EFNI. Jest odczytywany na gali zamknięcia. Odzwierciedla ogólny ton i kierunki zakończonych właśnie dyskusji oraz zawiera najważniejsze postulaty uczestników adresowane do władz UE i rządów państw członkowskich.

Czytaj więcej: Więcej na temat EFNI