28 Listopad 2016

I Kongres Polskiego Kapitału (5.12.2016 r.)

Radosław L. Kwaśnicki

Dr Radosław L. Kwaśnicki weźmie udział w I Kongresie Polskiego Kapitału, w Sesji tematycznej "Kto ma szanse na London Stock Exchange", w prelekcji na temat: "Jak oswoić MAR (Market Abuse Regulation)?".

Dr Kwaśnickiw weźmie udział w Kongresie Polskiego Kapitału - największym w Polsce całodniowym wydarzeniu, służącym wymianie doświadczeń i kontaktów między biorcami kapitału, jakimi są przedsiębiorcy i jego dawcami – funduszami PE, VC, TFI.

Idea zwołania Kongresu Polskiego Kapitału narodziła się w wyniku rozmów kierownictwa redakcji „Forbes’a” z przedstawicielami środowiska inwestorów instytucjonalnych.

Dotychczasowa flauta na rynku fuzji i przejęć oraz dekoniunktura giełdowa spowodowały, że zarówno fundusze private equity inwestujące na rynku pierwotnym, jak i Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych robiące to poprzez giełdę, utyskiwały na brak nowych, perspektywicznych projektów inwestycyjnych. Tymczasem „Forbes”, organizując od lat spotkania z najszybciej rozwijającymi się firmami w Polsce, tzw. Diamentami Forbesa, zbudował wokół swojej marki silną społeczność ludzi biznesu. Należą do niej firmy, potrzebujące kapitału, który sfinansuje ich dalszy rozwój. Nasz Kongres ma zbliżyć do siebie te dwa symbiotyczne segmenty gospodarki. Kongres Polskiego Kapitału to największa w Polsce doroczna, całodniowa impreza, służąca wymianie doświadczeń i kontaktów między biorcami kapitału, jakimi są przedsiębiorcy, i jego dawcami – funduszami PE, VC, TFI. Przy współudziale wszystkich chętnych interesariuszy. Kongres wpisuje się w rządową narrację podniesienia poziomu inwestycji w Polsce, wprowadzania polskich firm na wyższy stopień rozwoju i tym samym budowy rodzimego kapitału.

 

Czytaj więcej: Więcej na temat Kongresu