Aktualności

28 Lipiec 2017

Mec. Damian Dworek w "Pulsie Biznesu" o „walnym zgromadzeniu” ZM Invest S.A.

Damian Dworek

W dniu 27.07.2017 r. odbyło się spotkanie części akcjonariuszy ZM Invest S.A. spółki powiązanej z giełdowymi Zakładami Magnezytowymi „ROPCZYCE” S.A. nazwane Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniem. Podczas spotkania miały być podjęte „Uchwały” w przedmiocie zmian w składzie rady nadzorczej i zmiany statutu. Pełnomocnicy ZM „ROPCZYCE” S.A. reprezentującej ponad 48 % udziałów nie zostali wpuszczeni na to spotkanie.

Czytaj dalej
14 Czerwiec 2017

Famur: niestandardowa emisja akcji "pod lupą" akcjonariuszy mniejszościowych

Radosław L. Kwaśnicki

Mniejszościowy akcjonariusz Famuru – Value FIZ, nie będzie podważał uchwały walnego zgromadzenia spółki w sprawie emisji akcji skierowanej do TDJ i z wyłączeniem prawa poboru pozostałych akcjonariuszy. Za niecelowe uznał kontynuowanie zainicjowanych postępowań zmierzających do sądowej weryfikacji uchwały walnego zgromadzenia, bowiem informacje przekazane przez Famur w związku z emisją nowych akcji - w szczególności cena emisyjna, po której doszło do objęcia nowych akcji Famur serii D i E – są dla niego zadowalające.

Pełnomocnik Value FIZ – dr Radosław L. Kwaśnicki - ma wrażenie, że aktywność mniejszościowego akcjonariusza dotycząca procesu prowadzonego przez spółkę, przyczyniła się do jego większej transparentności i tym samym stanowi zachętę dla mniejszościowych akcjonariuszy spółek publicznych do aktywnego uczestniczenia w życiu korporacyjnym emitentów.

Wcześniej Value FIZ zgłosił sprzeciw do tej uchwały i wniósł sprawę do sądu. Wątpliwości budziła przede wszystkim kwestia ustalenia ceny emisyjnej nowych akcji Famuru, która nie została w żaden sposób doprecyzowana. Jej wysokość określał zarząd. Mniejszościowy akcjonariusz podnosił, że istniało duże ryzyko ustalenia ceny w sposób niekorzystny dla spółki i jej wszystkich właścicieli.

 

R. L. Kwaśnicki, wypowiedź do art. red. B. Oksińskiej, „Akcjonariusze Famuru zadecydują o emisji akcji”, Rzeczpospolita z dnia 5.6.2017 r.

R. L. Kwaśnicki, wypowiedź do art. red. B. Oksińskiej, „Będzie ciąg dalszy batalii o emisję w Famurze”, Parkiet z dnia 6.6.2017 r.

R. L. Kwaśnicki, wypowiedź do art. red. B. Oksińskiej, "Nie będzie sądowej batalii o emisję akcji", Parkiet z dnia 13.6.2017 r.

05 Czerwiec 2017

RKKW ponownie wspiera „LEOPOLIS FOR FUTURE”- program stażowy dla studentów uczelni we Lwowie

Kancelaria RKKW ponownie wsparła inicjatywę polskiego środowiska biznesowego, którą jest program „Leopolis for Future”. Pomysł narodził się w 2014 r. po tragicznych wydarzeniach na kijowskim Majdanie. Grupa polskich biznesmenów zaczęła realizować plan stworzenia unikatowego programu stażowego dla najzdolniejszych studentów uczelni Lwowskich, umożliwiającego odbycie stażu w najlepszych polskich spółkach.

Po sukcesie pierwszej edycji projektu, utworzono Fundację „Leopolis for Future”. W wyniku profesjonalnej i wnikliwej rekrutacji wybrano 25 młodych osób, które - dzięki programowi „Leopolis for Future” - przyjadą do Polski i zdobędą doświadczenie zawodowe m.in. w Kancelarii RKKW.

W projekcie, oprócz Politechniki Lwowskiej oraz Lwowskiego Uniwersytetu Państwowego im. Iwana Franki, uczestniczy także Lwowska Akademia Narodowa. Inicjatywę poparły także m.in.: FM Bank, Wirtualna Polska, Orbis, PKN Orlen, NBP, BZ WBK, Aviva, ETOS, KPMG, PID, mPAY, a także Urząd Miasta Gdańska, bank Espirito Santo, koncern odzieżowy LPP, Abris Capital Partners, Masterlease, Mezzanine Management, MSL Group, Mykogen i wielu innych. 

Czytaj więcej: Więcej o inicjatywie „Leopolis for Future”.